W warszawskiej Arkadii powstaje nowa strefa restauracyjna. Będzie pysznie i elegancko.

 

Nowa strefa Dining Plaza powstaje niezależnie od przeobrażonej i powiększonej trzy lata temu strefy food courtu i zajmie pierwsze piętro przebudowanego lewego skrzydła Arkadii. W odróżnieniu od strefy szybkiej obsługi, powstająca właśnie przestrzeń dla restauracji  ma skłonić gości do spokojnej celebracji posiłku, do spotkań z rodziną, ze znajomymi, lub do zorganizowania biznesowego lunchu. 

Arkadia_DEX_2

Cała dwupoziomowa elewacja strefy Dining Plaza będzie przeszklona, a z tarasu będzie można obserwować zielony i tętniący życiem skwer przed Arkadią. Dodatkowym źródłem naturalnego światła będzie ogromny świetlik dachowy. Strefa Dining Plaza otrzyma spójny wystrój. Do wykończenia wnętrz wykorzystane zostaną szlachetne materiały: kamień i drewno, a do aranżacji żywe rośliny. Całość stanie się wielkomiejską oazą wytchnienia.

 

 

Nowa jakość

Rozbudowa Arkadii oparta na idei Destinations grupy Unibail-Rodamco zakończy się w drugim kwartale bieżącego roku. W jej wyniku obiekt powiększy się o 2 tys. mkw. Przy czym rozbudowa obejmie łącznie aż 9 tys. mkw. Do tej pory zużyto 1400 msz. betonu i aż 200 tys. ton stali. Nowy świetlik o powierzchni 300 mkw. w istniejącym już dachu stanowi prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne i wykonawcze. Ale efekt wart jest tych trudów. Przypomnijmy, że rozbudowa trwa w obiekcie, który cały czas działa bez zakłóceń. Dodajmy jeszcze, że wartość całej inwestycji to około 60 mln złotych. Wszystko po to by w nowej strefie gastronomicznej znalazło się osiem oddzielnych lokali restauracyjnych o indywidualnym wystroju i różnorodnej ofercie oraz cztery tzw. wyspy restauracyjne.

Arkadia_DEX_1

Nowe lokale będą oferować szeroki wachlarz przysmaków z różnych części świata.

Największą powierzchnię (1118 mkw.) zajmie dwupoziomowy lokal z komfortowym tarasem – Azia by Hana Sushi. Będzie tu można spróbować dań z różnych części Azji – kuchni tajskiej, chińskiej, wietnamskiej, japońskiej – od pierożków Dim Sum aż po sushi. Pierwszy poziomi restauracji Azia by Hana Sushi będzie przyjazny rodzinie, drugi poziom dedykowany jest gościom ceniącym sobie spokój i równowagę. Ale największym atutem restauracji będzie taras na dachu skąd rozpościera się niezwykły widok na zieloną część Warszawy.

Wśród nowych restauracji strefy Dininig Plaza znajdą się: restauracja Zielona z kuchnią wegetariańską i wegańską, Starbucks, w którym bariści będą regularnie prezentowali alternatywne metody zaparzania kawy, Lalka – lokal proponujący naleśniki w najróżniejszych odsłonach.  Strefę zasili libańska Fenicja. Znajdzie się tu także najnowszy koncept, polska premiera, ulubionej restauracji młodych rodzin – Pizza Hut. Na wyspie znajdzie się także Cafe Vincent.  Rozmowy z pozostałymi potencjalnymi najemcami jeszcze się toczą. Ich wynik może być dla konsumentów interesującym zaskoczeniem. Bo tu wszystko może się zdarzyć.

Cieszymy się, że nasz nowy koncept gastronomiczny budzi takie zainteresowanie wśród najemców. Staramy się dobierać ofertę w taki sposób, aby była jak najbardziej różnorodna smakowo i spełniająca oczekiwania zarówno obecnych, jak i przyszłych gości Arkadii – mówi Dorothy Sydor, Director of Leasing.

Projekt zakłada również stworzenie wyjątkowej strefy rodzinno-eventowej, łączącej Dining Plaza, obecny food court oraz część rozrywkową Arkadii, na którą składa się wielosalowe kino Cinema City oraz ponad tysiącmetrowa sala zabaw dla dzieci Fikołki. Powstanie miejsce o niepowtarzalnym klimacie, oferujące wydarzenia kulinarne, takie jak rodzinne warsztaty, pokazy sztuki kulinarnej oraz imprezy promujące zdrowy styl życia. W strefie będą się odbywać cykliczne warsztaty kulinarne z nowym Ambasadorem Dining Plaza, jego nazwisko na razie owiane jest tajemnicą, a także liczne wydarzenia dla dzieci i całych rodzin.

 

Kolejne udogodnienia

Przy nowej strefie restauracyjnej pojawi się piąty kompleks toalet, a nad całą strefą zostaną zbudowane trzy nowe świetliki. Warto zaznaczyć, że w trosce o komfort klientów największe restauracje będą miały dodatkowo własne toalety. Przebudowane zostaną wejścia z parkingu, w pobliżu salonu C&A znajdzie się nowe wejście do fitness clubu Calypso. Po wejściu do Arkadii będzie można dostać się schodami ruchomymi lub windami bezpośrednio do całej strefy gastronomiczno-rozrywkowej.

Dzięki następującym obecnie zmianom Arkadia stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i dostępnym dla osób, które przychodzą do centrum handlowego nie tylko w celach zakupowych. Klienci będą mogli tu miło spędzić czas, spotkać się z bliskimi i odpocząć – mówi Jakub Skwarło, Director of Operations. – Dining Plaza w Arkadii nie będzie jedynym tego typu konceptem w centrach zarządzanych przez Unibail-Rodamco w Polsce, podobnej miary projekt przygotowywany jest dla Wroclavii, którą będziemy otwierać w stolicy Dolnego Śląska już jesienią tego roku – dodaje Skwarło.

 

Zachęcające otoczenie

Teren zewnętrzny Arkadii stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Powstanie bezpłatny plac zabaw, zwiększy się liczba ławek, fontanna na dziecińcu zostanie wymieniona na znacznie nowocześniejszą. Rozbudowa przewiduje też atrakcyjne zmiany dla cyklistów: liczba miejsc rowerowych zostanie maksymalnie zwiększona, będą one monitorowane i w części zadaszone. Przed Arkadią powstaną liczne strefy zieleni, z miejscami wypoczynku, a dostęp do centrum z przystanków czy postojów taksówek będzie znacząco ułatwiony.

Arkadia_DEX_3Arkadia_DEX_2

***

Arkadia

Centrum handlowe Arkadia mieści się przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Galerię funkcjonującą od 2004 roku rocznie odwiedza około 20 mln klientów. Na 113 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się około 240 lokali, w tym 190 sklepów, 20 punktów usługowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami oraz sala zabaw dla dzieci Fikołki. Wśród kluczowych najemców Arkadii znajdują się m.in.: Peek&Cloppenburg, Sephora, Reserved, Zara, Apart, H&M.

W kwietniu 2012 r. Arkadia na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, światowego lidera w zakresie certyfikacji, uzyskała czterogwiazdkowy znak jakości oferty i usług.

Czterogwiazdkowy wyróżnik ma podkreślić dbałość o najwyższą jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum a Klientem. Jego uzyskanie oznacza, że dane centrum rzeczywiście poświęca Klientowi uwagę od początku do końca wizyty, oferując usługi takie, jak szatnie, aplikacje na telefon komórkowy, bezpłatny i nieograniczony dostęp do WiFi, Facebooka, a także usługi typu „premium”.

Właścicielem i zarządcą Arkadii jest firma Unibail-Rodamco.